O funkcji stołu w nowoczesnym wnętrzu

stół MEBIN st8 Stół to niezwykły mebel, który towarzyszy nam od wieków. Jego symbolika, zwłaszcza w kulturze europejskiej, jest bardzo szeroka: łączy pokolenia, jest miejscem pojednania i symbolem gościnności. Chociaż jeszcze nie tak dawno próbowano nakłonić Polaków do rezygnacji ze stołu na rzecz niskiej ławy, na szczęście mebel ten ma się dobrze i wraz ze zmieniającymi się trendami w meblarstwie przechodzi kolejne metamorfozy.

Mieszkamy coraz wygodniej, mamy do dyspozycji coraz większą przestrzeń, nierzadko specjalnie zaprojektowaną przez architekta wnętrz lub po prostu urządzoną niesztampowo, według własnego pomysłu. Duże wnętrza są bardzo wymagające i oczekują od nas sporo inwencji i oryginalnych rozwiązań, a już na pewno mebli nietypowych, które „nie zginą” w pomieszczeniu o powierzchni nawet kilkuset metrów kwadratowych. Mówimy na przykład o modnych mieszkaniach typu loft, wnętrzach powstałych z połączenia i adaptacji poddaszy użytkowych, apartamentach w rewitalizowanych kamienicach, etc. Każde z nich może być urządzone wygodnie i ze smakiem. Do takich wnętrz poszukujemy mebli i dodatków, które będą komponowały się z szarością polerowanego betonu, stalą i szkłem lub będą dobrze wyglądały w otoczeniu starych murów. Idealną propozycją mebla „wielofunkcyjnego” do takich pomieszczeń jest designerski stół z kolekcji Mebin.

W najnowszej ofercie producenta znajdziemy aż osiem wzorów oryginalnych stołów – wszystkie w kategorii „wagi ciężkiej” – nawet do 190 kg, posadowione na stabilnej, stalowej konstrukcji, przykrytej pięknym blatem okleinowanym naturalną okleiną dębową lub z orzecha amerykańskiego. Wzornictwo, konstrukcja i rozwiązania materiałowe tych niezwykłych mebli nawiązują do największych ikon światowego designu. Ich podstawą jest stabilna kolumna wykonana między innymi ze stali malowanej proszkowo oraz elementów litego drewna dębowego, w zależności od modelu w kształcie litery X (modele ST1, ST2, ST5), Z (modele ST7, ST7R) lub odwróconej litery T (modele ST3, ST4). Wszystkie występują w wersji rozkładanej, a wsady chowane są w oskrzyni stołów. Pozwala to na zwiększenie powierzchni blatów nawet do 360 cm (ST8). Oprócz atrakcyjnej formy i naturalnych materiałów, z których wykonane są elementy dolne oraz blaty i wsady stołów, na uwagę zasługuje bogata kolorystyka tych niepowtarzalnych brył. Tak więc, w zależności od modelu, blaty mogą przybierać barwę dębu naturalnego, orzecha, orzecha antycznego, orzecha amerykańskiego lub brązu, natomiast elementy metalowe: czerni, antracytu lub miedzi, a nawet rdzy, tak jak w modelu ST7R.

Designerski stół doskonale spełni swoją rolę w jadalni czy salonie, ale także w pracowni młodego projektanta, może być również stołem bibliotecznym lub przestrzenią zabawy dla dzieci. O jego funkcjonalności zadecydują mieszkańcy aranżując przestrzeń wokół stołu zgodnie ze swoimi potrzebami i upodobaniami.
Wymiary, waga i efektowna forma najnowszych stołów Mebin predestynuje produkty szczególnie do wnętrz w klimacie industrialnym i nowoczesnych apartamentów. Ale także znajdą one swoje miejsce w starych murach XIX-wiecznej kamienicy lub w każdym obiekcie użyteczności publicznej o podwyższonym standardzie wyposażenia: biurze zarządu czy sali konferencyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.