Najlepsza oprawa dla wina

Mebin Corino Stojak na wino pojedynczy
„Mebin Corino Stojak na wino pojedynczy

Z roku na rok podnosi się kultura picia wina w Polsce. Co prawda daleko nam jeszcze do krajów śródziemnomorskich, w których rocznie spożywa się około 30-40 litrów wina na osobę, jednak i u nas ten szlachetny trunek powstały z fermentacji soku winogronowego zyskuje coraz większe zainteresowanie. I jakże by mogło być inaczej skoro wino obecne w mitologii, baśniach, w sztuce i literaturze, a także obrzędach religijnych jest nieodłącznym elementem naszej kultury. Jak mówi filozof: Bóg nie ofiarował ludzkości niczego bardziej wyjątkowego i cennego niż wino (Platon), dlatego pijąc wino nie tylko rozkoszujemy się jego niezwykłym smakiem i aromatem, ale przede wszystkim celebrujemy radość życia.

W domu, w którym podejmuje się gości nie powinno zabraknąć kilku butelek wina pochodzącego z odpowiednio dobranych szczepów i roczników. Nawet jeśli nie jesteśmy koneserami i nie dysponujemy własną piwniczką warto mieć w barku lub na specjalnym stojaku coś z klasyki, nie tylko na wyjątkowe okazje: Cabernet Sauvignon, Pinot Noir czy Merlot (wina czerwone) i Chardonnay, Sauvignon Blanc lub Riesling (wina białe). Serwujemy je zgodnie z przyjętym zwyczajem – czerwone, mocne do dań z czerwonego mięsa, białe wytrawne do potraw z białego mięsa, owoców morza, serów twardych. Z kolei białe wina słodkie i deserowe pasują do deserów, dojrzałych serów i pasztetów. Oczywiście jeśli zagustujemy w sztuce winiarskiej i zdobędziemy doświadczenie możemy pozwolić sobie na odstępstwo od kanonu i zdać się na własną intuicję w harmonijnym doborze wina do potrawy.

Mebin Corino Stojak na wino i kieliszkiWino wymaga odpowiednich warunków do przechowywania. Najlepiej, gdy znajduje się w pozycji leżącej, w drewnianej szafce, w miejscu o umiarkowanie wysokiej wilgotności oraz stałej, niskiej temperaturze 10-13C, wolnym od obcych zapachów i bez dostępu światła słonecznego. Takie warunki spełni szafka typu barek lub specjalny stojak ustawiony w salonie lub jadalni, niezbędny do przechowywania butelek przeznaczonych do szybkiego spożycia. Przed zakupem mebla warto zwrócić uwagę na budowę stojaka lub szafki i upewnić się, czy umożliwia właściwą pozycję leżakowania butelek.

Na zdjęciach prezentujemy przykładowe modele funkcjonalnych szafek i stojaków na wino, idealnych na przyjęcie naszej pierwszej kolekcji. Eleganckie meble wykonane są z naturalnych materiałów: drewna i okleiny naturalnej, w stylu klasycznym lub nowoczesnym oraz w różnorodnej kolorystyce. W szafkach za przyciemnionymi szybami leżakują wina czerwone, których nie schładza się przed podaniem. Delikatny nacisk na front drzwi umożliwia bezszelestne wysunięcie się szuflady i prezentację atrakcyjnej zawartości. Jeśli w jadalni lub salonie nie ma zbyt dużo miejsca możemy zaopatrzyć się w specjalny stojak. Pojedyncze i na kilka butelek, przeznaczone do ustawienia na stole i na podłodze, z dodatkową półką na kieliszki lub bez charakteryzują się ciekawym designem i starannym wykonaniem. Doskonale zaprezentują się we współczesnej jadalni lub salonie o prostym, minimalistycznym wystroju.

Pijmy wino dla zdrowia i radości. Razem z nim udajmy się w podróż delektując się bukietem smaków i aromatów z odległych geograficznie rejonów świata. Sącząc napój bogów w otoczeniu pięknych przedmiotów, zatopieni w pasjonującej rozmowie, spowici nostalgiczną atmosferą celebrujmy każdą chwilę życia.

 

Mebin_ArtModulo_stojak na wino i kieliszki Mebin_ArtModulo_stojak na wino Mebin_Corino_Stojak-na-wino-i-kieliszki_ Mebin_Maganda_szafka z barkiem 3D3SZ Mebin_Vearno_Barek-1DS1D-P_z oswietleniem


Wszystkie meble prezentowane na zdjęciach pochodzą z wybranych kolekcji z oferty firmy Mebin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.