Pobudzający olejek pieprzowy – afrodyzjak dla każdego

olejek pieprzowy (afrodyzjak)

Jesienne, deszczowe dni spędzamy najchętniej w domowym zaciszu czytając ulubione książki i oglądając ciekawe filmy lub programy rozrywkowe. Szybko zapadający zmrok, wilgoć i wiatr zmniejszają naszą chęć do wszelkiego rodzaju aktywności. Aby poradzić sobie z jesienną pogodą poszukujemy skutecznych metod na obudzenie się. Ćwiczenia fizyczne, najlepiej na powietrzu, mimo niesprzyjających warunków, zdrowe, odżywcze pożywienie, witaminy i minerały pod postacią suplementów to tylko niektóre ze sposobów na przetrwanie jesiennej aury.

Olejek pieprzowy, afrodyzjak i nie tylko

W niezwykle bogatej kolekcji olejków eterycznych używanych przez aromaterapię znajdują się również takie, które oddziałują pobudzająco na organizm. Będą to zatem olejki: mięty pieprzowej, rozmarynowy i pieprzowy. Ich nazwy kojarzą się nam z przygotowaniem rozmaitych posiłków i napojów.
Któż z nas nie posiada w kuchni pieprzu, to przecież jedna z podstawowych przypraw. Należy on do grupy tzw. przypraw korzennych, które poza właściwościami smakowymi mają działanie przeciwmikrobowe, zapobiegające zatruciom pokarmowym. Stosuje się go powszechnie do wszelkiego rodzaju potraw głównie w celu dodania ostrej nuty smakowej i charakterystycznego zapachu. Warto wiedzieć, że pieprz czarny, to owoce niedojrzałe, wysuszone, biały zaś, to owoce dojrzałe po usunięciu czarnej otoczki.

Olejek pieprzu czarnego otrzymuje się z owoców rośliny pnącej podobnej do winorośli, uprawianej w klimacie podzwrotnikowym głównie w Azji południowo-wschodniej. Powstaje podczas destylacji owoców pieprzu czarnego z parą wodną.

Olejek ma działanie pobudzające i podniecające, dlatego bywa stosowany w mieszankach- afrodyzjakach. Pobudza także układ krążenia, jest diuretykiem i środkiem przeciwbólowym, a także silnym antyseptykiem. Działa immunologicznie.

Stosowany jest przede wszystkim przy takich problemach jak: depresja, apatia, oziębłość, bóle głowy, zatrucia pokarmowe, brak apetytu. Polecany jest również w bólach mięśniowych, reumatyzmie, artretyzmie, przy przeziębieniu i grypie. W aromaterapii używany jest do masażu i kąpieli.

Masaż lub kąpiel z kilkoma kroplami olejków eterycznych na przykład kwiatowych, z dodatkiem olejku pieprzowego z pewnością doda nam energii i pomoże przetrwać deszczową, jesienną pogodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.